Oupon jäsenmaksut vuodelle 2017

Oupolaisille on tullut sähköpostitse lasku vuoden 2017 jäsenmaksusta. Vuodelle 2017 Oupon jäsenmaksuun on tullut korotus: alennusryhmiltä vuoden jäsenyys on 12 euroa ja henkilöjäsenen 20 euroa.

Oulun polkupyöräilijät ry on jäsenenä Pyöräliitossa, joka toimii pyöräilijöiden valtakunnallisena edunvalvojana ja paikallisten arkipyöräily-yhdistysten yhteistyöelimenä. Oupo maksaa Pyöräliitolle jäsenmaksua omien jäsentensä lukumäärän perusteella. Mikäli Oupon jäsenmaksu olisi pysynyt samana kuin vuonna 2016, olisi Pyöräliiton jäsenmaksu vienyt yli puolet Oupon budjetista ja näin heikentänyt toimintamahdollisuuksiamme. Uusi jäsenmaksu on myös linjassa muiden kaupunkien arkipyöräily-yhdistysten jäsenmaksujen kanssa. Lisätietoa jäsenmaksuista ja Oupon toiminnasta saa hallituksen jäseniltä.

Yhdistyksen jäsenmaksuista vuodelle 2017 päätettiin sääntöjen mukaisesti yhdistyksen kokouksessa 6.10.2016.

Mikäli haluat tukea toimintaamme ja tehdä Oulusta yhdessä entistä paremman pyöräilykaupungin, liity jäseneksi nyt!